БГ - Бедини

Първата ни реплика на "бединката" преди известно време не тръгна... имаше причини, които се изясниха впоследствие.
В началото на 2015г. събрахме втора реплика и тя... естествено! - тръгна! Налагаха се някои чисто механични подобрения, затова я разглобихме, и вече говорим за трета реплика. Както си му е реда, и тя тръгна...
Явно бяхме "хванали цаката"!
Често някои споделят съмнения "дали няма някаква уловка" в конструкцията и схемата на Джон Бедини, та така масово някои реплики не тръгват.
Е! Казваме го на всеослушание: Няма никакви уловки. Вижте и клипа който направихме на четвъртата (ужасно нескопосана!!!) поредна реплика: https://www.youtube.com/watch?v=7K10axS5KAI
Схемата е стандартната "школная", с два акумулатора, един транзистор, два диода, неонка, резистор и потенциометър.
Понеже "бединката" ни трябва за нашите "по-специални" цели, изпробвахме няколко допълнителни нейни възможности, които стават ясни в клипа.
Допълваме тук, че:


1. Третата намотка е свързана директно през "Грец" към кондензатори 2бр. х 180 мкф/ 400 v. Тя не участва в схемата с друга функция, освен да зарежда посочените кондери. 


2. Когато имаме включен акумулатор на зареждане, тези високоволтови кондери се зареждат до напрежението, което има (и разрешава) зарежданият акумулатор. 


Ако изключим този акумулатор от схемата, високоволтовите кондери се зареждат до напрежение, зависещо от броя на навивките в бобината (бобините). 


Имахме няколко опита -  при 330 навивки, в кондерите се достига напрежение от 125 волта, при 600 навивки - 250 волта. Но има разлика - при само двете паралелни 600 навивки, едната е тригерната, другата е зареждащата - на нея вързахме паралелно зарежданият акумулатор и високоволтовите кондери. 
Високото напрежение се получаваше само при изключен зареждаем акумулатор. 
Внимание! - според броят на намотките - примерно над 400 - се получават опасни високо напреженови импулси, които могат сериозно да ви "стреснат" ако минат през вас.
Така че, който прави подобни опити да внимава, да следи напрежението, за да не му гръмнат кондерите в ръцете.


3. Ключът към "тръгването" на "бединката" е в едновременната настройка с потенциометъра докато се развърта вала с магнитите. После, при повторен запуск, вече няма нужда от настройки.


4. При захранване на "бединката" с мрежово, трансформирано, изправено и "поизгладено" напрежение, същата има чудесно поведение. Просто тръгва "от раз", и според употребените елементи, брой паралелни намотки, брой навивки и "фи" на проводника - могат да се постигнат чудеса. Включително САМОЗАХРАНВАНЕ.
Всичко зависи от Схемата, от броя на кондензаторите и общия им капацитет.
Даже вече е направено от ей тоя мъж: https://www.youtube.com/watch?v=r5Ln5hogw6Q#t=33
НЯМА ЛЪЖА, НЯМА ИЗМАМА.


... На снимката отдолу е нашата  първа работеща "бединка"...виж клипа от горния линк.



И разбира се, търсенията ни за най-удачна схема на нашата "бединка" продължават. Показваме последен вариант на такава схема, който реализираме в момента.




Кратко допълнително пояснение относно схемата: 
Елементи:
Транзистори - 2N3055
Диоди - 1Х4007
Резистори - напасвани - но са около 20-100 ома
Глим-лампички (неонки) - за напрежение над 90 волта. Същите са задължителни защото предпазват транзисторите от високи обратни напрежения.
Потенциометър - минимум 1 кОм - 5 W
Схеми "Грец" - минимум 1000V / 25A
Бобини: Всички намотки са в "паралел" с еднакъв брой навивки - според Бедини - в рамките на 400-800 навивки. Ние изпробвахме и по-малък брой навивки, като ще търсим и други варианти.
Тригерните намотки - свързаните към Потенциометъра - фи 0,5 mm min
Работните намотки - свързаните през колекторите към "Грец-а" вдясно (на схемата) - фи 1,0 mm min
Намотките "Бонус" - свързаните към "Грец-а" вляво - фи 1,0 mm min
Нашата "текуща" схема е представена в модулен тип. Това е за улеснение на разработчиците.
Тези модули се повтарят толкова пъти, колкото има място за тяхното разполагане около диска с магнитите.

Особеното в нашите разработки е добавянето в бобините на "3-та" намотка - наричаме я "намотка Бонус" - на схемата е представена отляво на сърцевината и може да бъде изпълнена и с повече от един проводник - с цел по-висок ток.  Същата отива директно към схема "Грец" (този вляво), а оттам към съответните високо напреженови кондензатори. Всъщност е добре всички кондензатори в цялата схема да са високо напреженови, за да се избягнат неприятности свързани с грешка при превключването от режим на "зареждане на акумулаторите" към режим на "Бонус". 
На схемата е представен и необходимият за целта "превключвател" (обикновено "це-ка" ключе). Същото е показано в позиция на изключени (!!!) "зареждаеми" акумулатори и включени (!!!) високо напреженови кондензатори.
Длъжни сме тук да отбележим и повторим казаното от Джон Бедини, че акумулаторите, които са в режим на "зареждане", всъщност - по неговите думи НЕ СЕ ЗАРЕЖДАТ - не се вкарва в тях енергия - А СЕ ЕНЕРГИЗИРАТ, т.е. променя се тяхното химическо състояние. Именно затова Бедини нарича своето устройство "ENERGISER"  или "енергизатор".
И този електронен вече, транзисторен "енергизатор" - със заменената механична комутация, има много повече приложения освен обичайното "зареждане" на акумулатори.

Не е тайна вече, че високо напреженовите импулси изправени през схема "Грец" и "внесени" във високо напреженови кондензатори - задължително с голям капацитет (над 1000 мФ - или "колкото повече - толкова повече"!!!) - могат да бъдат използвани като електрически ток по обичайния начин.

Разбира се, че много от елементите и детайлите в нашата схема могат да са различни от представените, като всичко зависи от гледната точка на съответния Майстор!


Няма коментари:

Публикуване на коментар

Привет на творците-изобретатели и Търсачи на Свободна Енергия. За да поддържаме ниво и стил в нашия блог от сайтове, Вашият коментар ще бъде задължително предварително прегледан, като може да бъде публикуван ако привнася нещо творческо към темата на блога и ако е културно и почтително написан.
Благодарим Ви.